Návod na používanie webmailu Horde

Horde webmail poskytuje plnohodnotnú správu Vašich e-mailov, so všetkými funkciami ako bežný e-mailový klient, pričom všetko prebieha priamo na e-mailovom serveri. V tomto návode sú spomenuté len najpoužívanejšie funkcie, Horde webmail ich ale umožňuje ďaleko viac. K najväčším výhodám práce určite patrí, že do webmailu sa môžete prihlásiť odkiaľkolvek, kde máte prístup do internetu. Stačí do prehliadača zadať nasledovnú adresu: mail.platon.sk

Na úvodnej stránke kliknite na ikonu Horde v ľavej časti obrazovky.

Budete presmerovaný na stránku Horde webmail, kde je potrebné zadať Vaše prihlasovacie meno a heslo, do schránky, ktorú máte zriadenú u Platon Webhosting.

Ak bolo prihlásenie úspešné, objaví sa úvodná stránka Horde webmail.

Pre zobrazenie priečinkov a správ, kliknite v danom okne na položku Pošta v hornom menu. Otvorí sa vám nasledujúce okno:

Pre vytvorenie novej správy zvoľte Nová správa v ľavom menu. Otvorí sa vám nové okno kde môžete pásať správu a pridať prílohy.

Ďalej môžete zmeniť nastavenia signatúry a aliasov. Do nastavení sa dostanete prejdením do Nastavení (Horné menu, obrázok kolieska) Nastavenia -> Pošta. V danom okne vyberte Všeobecné nastavenia -> Osobné informácie:

Na obrazovke nižšie, si môžete vytvoriť Vašu signatúru, ktorá bude automaticky dopĺňaná do každej vytváranej správy. Nastavenia potvrdíte kliknutím na tlačítko Uložiť. Každá e-mailová schránka môže mať viacero aliasov. Webmail z tohto dôvodu umožňuje zmeniť adresu, ktorá bude použitá pre odchádzajúcu poštu (prijímateľ bude zvolenú adresu vidieť v položke Od:). Položku "Vyberte identitu, ktorú chcete zmeniť", zmeňte na Vytvoriť novú identitu. Vyplňte požadované údaje a kliknite na Uložiť. Vráťte sa ešte raz do rovnakého okna a zmeňte položku Prednastavená identita na Vami vytvorenú. Zmenu potvrďte tlačítkom Uložiť.

Filtre pre prijaté správy sú v položke Pošta -> Filtre, pod ktorou môžete vytvárať nové filtre (pravidlá) na triedenie správ.

helpdesk

sme pripravení pomôcť

práve k dispozícií

online pracovníkov 2 / 6

Platon Technologies

How can we help you?

Prijímame hlásenia problémov či iných podnetov, súvisiacich s používaním našich produktov a služieb.

 

helpdesk@platon.sk +421 222 111 321

Ak potrebujete pomoc, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky.

  • Telefonicky od 8:30 - 17:30
  • Niekedy aj cez víkendy
  • Jednoduchý a ľudský prístup
  • Riešime aj zložité problémy
kontaktný formulár

Dajte šancu našej online poradni. Nájdete v nej viac ako:

  • 6 kategórií
  • 58 návodov
  • 23 e-mailových nastavení
  • 6 programátorských tipov
prejsť do poradne

Otázky ohľadom naších produktov alebo špecifické požiadavky? Napíšte nám.

Ďakujeme za odkaz

V prípade potreby vás budeme kontaktovať.

Nepodarilo sa odoslať

Kontaktujte nás na helpdesk@platon.sk

NEWSLETTER

Prihlásiť sa na odber našich noviniek a aktuálnych akcií

Ďakujeme za Váš odber

Nepodarilo sa prihlásiť